Prezenty dla dzieci w różnym wieku

Prezenty dla dzieci w różnym wieku


Jaki wybrać prezent odpowiedni dla twojego dziecka? W tym artykule mamy dla ciebie kilka pomysłów na wybór zabawek, które będą rosły wraz z dzieckiem, rzucały mu wyzwania i rozwijały jego zdolności intelektualne i motoryczne

Jakie zabawki wybierać?

Małe dzieci lubią eksplorować i odkrywać. Zabawki powinny stwarzać dziecku okazje do rozwijania się i poznawania nowych umiejętności w tempie takim jakie mu odpowiada. Zabawki powinny być dobrane do zainteresowań dziecka. Wokół niego powinny znajdować się zabawki, które będą kształtowały jego rozwój i osobowość. Takie które nauczą go indywidualizmu oraz pracy w grupie. Wydaje się, że łatwo wybrać odpowiednie zabawki dla dziecka, ale wchodząc do sklep czujemy przytłoczenie. Wybór jest naprawdę ogromny. Najważniejsze to wybrać zabawki dobrej jakości i bezpieczne dla dziecka. Powinny być również odpowiednie dla wieku malucha.

Wiele sposobów zabawy jedną zabawką

Brzdące uwielbiają dotykać zabawek. Lubią eksplorować otwory i majstrować przy nich. Uwielbiają ciągnąc i szarpać. Wybierz zabawki, które można wykorzystać na wiele sposobów. Zabawki które nie służą tylko do jednego rodzaju zabawy. Takimi dziecko szybko się znudzi i odstawi je na półkę lub wyrzuci w kąt. Ołówki z nadrukiem mogą służyć nie tylko do rysowania, ale również do budowania. Drewniane klocki można wykorzystać do budowy drogi, farmy,mostu lub statku kosmicznego. Takie zabawki pobudzają wyobraźnię Twojego dziecka i pomagają mu rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.

Postaw na zabawki zachęcające do odkrywania

Zabawa to nie tylko rozrywka. Dostarcza też ona dzieciom sposoby na rozwijanie nowych umiejętności. Dzięki nim są w stanie samodzielnie coś wymyślać i skonstruować. Zdolności logicznego myślenia są pobudzane i rozwijane. Zabawki również pomagają rozwijać zdolności przestrzennego myślenia i szacowania odległości. Rozwijana jest koordynacja ruchowa i motoryczna. Kaligrafia kojarzy z dawną techniką pisania, ale tusz może być wykorzystany do tworzenia wspaniałych obrazów i historii.

Pobudzaj kreatywność malca i szukaj takich zabawek

Im starsze dziecko to jego kreatywność rośnie. Poszukaj zabawek, z których Twoje dziecko może korzystać rozwijając i budując historie. Zabawa w udawanie rozwija umiejętności językowe i umiejętność czytania i pisania, umiejętności rozwiązywania problemów oraz umiejętność sekwencjonowania. Tu idealne i trafione w punkt będą też gry planszowe. Nie tylko znane od dawna jak chińczyk. Wyspa dinozaurów gra planszowa jest to nie tylko świetna zabawa, ale też pobudzenie wyobraźni dziecka o zamierzchłych czasach, gdy na ziemi królowały te zwierzęta.