Perła wśród greckich wysp

Perła wśród greckich wysp

Południowa część Europy od wielu lat stanowi niezwykle popularną destynację wakacyjną wśród miłośników odpoczynku. Polacy upodobali sobie konkretne kierunki i wielu z nich co roku stara się do nich wracać. Największą popularnością cieszą się Kreta, Kos oraz Rodos, jednak to nie jedyne miejsca znajdujące się w naprawdę bogatej ofercie przewoźników. Kefalonia od lat stanowi fantastyczne miejsce do wypoczynku.

Jedna z dwóch sióstr

Bardzo często możemy usłyszeć o wyspie Zakhyntos. Słynie ona przede wszystkim ze swojej Zatoki Wraków, będącej fantastycznym miejscem do wypoczynku na plaży, zwiedzania oraz przede wszystkim nurkowania w krystalicznie czystej wodzie. Kefalonia znajduje się zaledwie kilkanaście kilometrów dalej. Osoby mieszkającej na południowym wybrzeżu mogą zobaczyć Zante z plaży bez najmniejszego problemu. Mniej popularna z sióstr jest rzadziej odwiedzana, przez co cały czas możemy podziwiać jej naturalne piękno w pełni okazałości. Pamietajmy jednak, żeby wziąć ze sobą aparaty fotograficzne, które mogą przydać się między innymi przy okazji fotografowania niezwykle rzadkiego okazu żółwi lub jaskiń z naturalnymi źródłami wewnątrz grot.

Sentyment graczy

Starożytna Grecja bez wątpienia pozwala na stworzenie wyjątkowych historii, oczywiście po części opartych na faktach. Firma Ubisoft postanowiła przenieść jedną ze swoich najbardziej kultowych gier właśnie do tamtejszych czasów. Assasin’s Creed bez cienia wątpliwości można uznać za niezwykle popularną pozycję, od kilkunastu lat budzącą niesamowite zainteresowanie wśród graczy. Przygody głównego bohatera rozpoczynają się właśnie na Kefalonii, dzięki czemu jesteśmy w stanie sentymentalnie przenieść się do tamtych czasów właśnie poprzez grę, w której niektóre ujęcia przypominają filmowanie dronem. Podobnie możemy zrobić ze średniowieczną Italią, piramidami w Egipcie oraz industrialnym Londynem.

Cisza i spokój

Miłośnicy wakacji all inclusive wybierają luksusowe hotele z wieloma atrakcjami dla dzieci. Nie można także zapominać o otwartym barze, który zawsze cieszy się sporym zainteresowaniem. Kefalonia to jednak nieco inny rodzaj wyspy. Tutaj życie toczy się znacznie wolniej, nawet w najpopularniejszych kurortach. Właśnie dzięki temu wyspa posiada swój naturalny charakter, przyciągający miłośników spokojnego wypoczynku nie tylko z Polski, ale także z Anglii oraz Niemiec.